• Zelená škola

• Exkurzia na zbernom dvore v Gelnici

Exkurzia na Zbernom dvore v Gelnici

Koncom júna sa členovia kolégia a triedy 6.A  a 8.A zúčastnili v rámci projektu ZELENÁ ŠKOLA exkurzie na Zbernom dvore v Gelnici. Pán Brutovský s pánom Henelom nás veľmi milo privítali. Tešili sa, že i mladým ľuďom téma odpadu nie je ľahostajná. Boli sme veľmi prekvapení, čo všetko tam ľudia nosia. Dozvedeli sme sa množstvo informácií. Mnohí z nás ani netušili, že nepotrebné veci - tzv. odpad tam môžu rodičia odviesť a to úplne zadarmo. Jediný odpad, za ktorý sa platí je stavebný. Tak prečo ľudia zaobchádzajú k prírode tak nešetrne? Prečo hádžu nepotrebné veci do prírody alebo vedľa kontajnera?

A čo všetko môžete odviesť na Zberný dvor?

Do Zberného dvora / Hnilecká  2- areál Technických služieb/ sa odovzdávajú :

• papier a lepenku

• plasty

• sklo

• textil

• kovové obaly obsahujúce škodlivé látky, vrátane prázdnych tlakových nádob

• absorbenty, filtračné materiály vrátane olejových filtrov

• kovový odpad

• vyradené elektrické zariadenia a elektronické zariadenia

• žiarivky a iný odpad obsahujúci ortuť

• olejové filtre

• drobný stavebný dopad uvedený v 20 03 08 množstvo 200kg ročne na jednu fyzickú osobu /občana mesta Gelnica/ poplatok 0,015 €/kg

PRETO VÁS PROSÍME NEHÁDŽTE NEPOTREBNÉ VECI DO PRÍRODY ALEBO VEDĽA KONTAJNEROV. ZANESTE ICH TAM , KAM PATRIA - NA ZBERNÝ DVOR - A TO ÚPLNE ZADARMO.

ĎAKUJEME

Klik na obrázok: